Majin príbeh

Vitaj, drahá návštevníčka alebo návštevník!

Priala by som si, aby som ti to mohla povedať naživo a nie cez obrazovku. Niekedy je ťažké vyjadriť všetky pocity slovami. Avšak ...

Ďakujem ti!
Ďakujem, že si si z množstva internetových obchodov vybral(a) práve PINK PANDU.
Ďakujem ti za tvoju dôveru.

S našim výnimočným tímom sa každý deň usilujeme, aby sme ti pričarovali čo najlepší nákupný zážitok. Od okamihu, kedy si začneš prezerať svoj obľúbený make-up, až pokiaľ neotvoríš svoj balík.

Chcem, aby si sa v našom obchode cítila dobre. Za PINK PANDOU stojíme my, ľudia, a sme tu, aby sme sa o teba postarali. Niekedy dobrou radou, rozhovorom alebo pomocou, ak niečo nie je v poriadku s objednávkou.

Budem úprimná ... Ak by si mi pred 10 rokmi povedala, že si otvorím obchod s make-upom, smiala by som sa tomu.

Make-up som objavila až vo svojich 20-tich rokoch. Ako malé dievča a tínedžerka som nikdy nebola „dievčatkovská“. Šatočky, účesy, maľovanie ... Všetkým dievčatám v škole to bolo tak blízke a ja som tento svet nechápala. Jednoducho som žila vo svojom svete, kde bola vrcholom mojich módnych pokusov kombinácia prúžkovaného modrého trička, károvaných zelených nohavíc a potrhaných topánok. Nenávidela som kaderníkov a vôbec som sa nestarala o svoj vzhľad. Bola som skutočný „geek“, ktorý strávil celé dni štúdiom astronómie a poslušne sa učil za dobré známky v škole. :)

Až v priebehu môjho štúdia ma prvý krát napadlo, že by som sa aj sama skúsila niekedy namaľovať. Avšak veľmi rýchlo som narazila na jeden mini problém. O make-upe som nevedela prakticky nič. A keď som v obchode chcela poprosiť predavačky o radu, bola som v rozpakoch. Častokrát som sa stretla s neprístupnou, studenou a niekedy dokonca až výsmešnou reakciou. Vzhľadom na moju plachosť, to bola pre mňa naozaj misia!

Na moje šťastie sa práve okolo roku 2009 začal prebúdzať YouTube „beauty svet“. Pomaly som začala sledovať rôzne make-up blogerky, ktoré s radosťou zdieľali svoje vedomosti a triky o make-upe. To bol okamih, ktorý zmenil môj život.

Nielenže som o niekoľko týždňov zvládla všetky základy. Veľmi som chcela vyskúšať značky, ktoré používali blogerky vo svojich video tipoch. Avšak väčšina z nich v Slovinsku vôbec nebola k dispozícii. V tom istom čase som sa stala tiež vegetariánkou a neskôr aj vegánkou. Preto som tiež vyhľadávala iba cruelty-free výrobky. Tých bolo v drogériách taktiež pomenej.

Bola som prakticky v „uväznená“. Uväznená medzi želaním vyskúšať nové výrobky a veľmi skúpym lokálnym výberom. Takže som si čoskoro začala prezerať webové stránky zo zahraničia.

Prvou značkou, ktorá ma nadchla, bol Barry M z Veľké Británie. Iba výber odtieňov rúžov a lakov bol neporovnateľne vyšší od ponuky v lokálnych drogériách. Zároveň boli ich výrobky kvalitné, cenovo prístupné a neboli testované na zvieratách. Všetko, čo som hľadala.

Začala som sa čudovať: Koľko takýchto neobjavených make-up perál ešte existuje, ale nikto o nich ešte nikdy počul? A koľko dievčat a žien cíti rovnakú nespokojnosť s momentálnou lokálnou ponukou?

Tieto otázky mi nedali pokoja a po rozhovore s vtedajším priateľom (a dnešným najlepším priateľom) Gregorom, som sa rozhodla urobiť najneuveriteľnejší krok vo svojom živote.

Otvoriť si vlastný online make-up obchod! A tak 1. apríla ožili internetové stránky www.licila.si.

Spolu s Gregorom sme spojili všetky vedomosti, silu a energiu. Sami sme sa postarali o všetko. Od úprav webových stránok, nákupu, zákazníckej podpory, propagácie až do odosielania balíkov.

Od samého začiatku sme chceli zákazníkom ponúknuť niečo viac. A nehovorím len o širokom, cenovo dostupnom kvalitnom sortimente výrobkov. Hovorím o lepšej skúsenosti pri nakupovaní make-upu ako celku. O priateľskom, osobnom vzťahu a skutočnej starostlivosti o zákazníkov – s užitočnými tipmi a informáciami.

A očividne sme si vybrali správnu cestu. Slovinky obchod prijali s nadšením. Aj my sami sme boli prekvapení nad takouto dobrou reakciou a preto sme začali rýchlo rozmýšľať o šírení za hranicami. A tak vznikla PINK PANDA. Dnes sme tak lokálne prítomní na desiatich EU-trhoch a balíky odosielame až do 11 štátov! Po Slovinsku nasledovalo otvorenie internetových obchodov v Chorvátsku, Maďarsku, Čechách, na Slovensku, v Taliansku, Rumunsku, Bulharsku, Nemecku a Francúzsku. Balíky posielame aj do Rakúska.

Pripúšťam. Posledných 8 rokov bolo neuveriteľne pracovných, ale zároveň vzrušujúcich. A keď sa pozriem na výsledky, nemôžem sa prestať čudovať ... Pozri sa prečo:

Náš prvý sklad bol veľký 10 metrov štvorcových. Súčasný sa rozlieha až na 997 metrov štvorcových.
Náš súčasný tím sa rozrástol na 45 PINK PÁND. :)
V ponuke si môžeš vybrať spomedzi viac ako 147 značiek a 12831 rôznych výrobkov.
Získali sme dôveru 426.721 zákazníkov v 12 rôznych štátoch.
Do tohto okamihu sme odoslali viac ako 3,5 miliónov výrobkov.
PINK PANDA sa stala jedným z najväčších online make-up obchodov v regióne.

A preto, áno ... ako som spomenula na začiatku. Ak by mi niekto v študentských rokoch predpovedal takúto budúcnosť, neverila by som mu.

Po všetkých tých rokoch ma ešte stále najviac teší vyhľadávanie nových výrobkov, ktoré by som zaradila do ponuky. A ešte stále sa smejem až po uši, keď dostanem milú správu od spokojného zákazníka.

Je pravda, to čo sa hovorí. Ak nájdeš prácu, ktorá ťa teší, budeš ju môcť robiť dobre, zo srdca, s vášňou a dušou.

Som rada, že sme sa spoznali. <3

Maja Švener, spoluzakladateľka internetového obchodu PINK PANDA
19. 10. 2018